//BEWEGING VOOR GEWELDLOZE KRACHT

BEWEGING VOOR GEWELDLOZE KRACHT

50 jaar
BEWEGING V00R GEWELDLOZE KRACHT
1966 – 2016

Op 2 oktober j.l. (de Internationale Dag van de Geweldloosheid / Gandhi’s geboortedag)vierden we het 50-jarig bestaan van onze Stichting voor Actieve Geweldloosheid. Met 45 oud- en huidige bestuursleden, trainers, medewerkers en betrokkenen waren we bijeen in het EMMA-Centrum in Utrecht. Via presentaties bespraken we Kernpunten, Verleden, Heden en Toekomst van de Geweldloze Kracht.

Het filmpje ‘SVAG 50 jaar’ geeft een korte impressie van de middag. In het filmpje ‘PEACE + Nonviolent World’ staat een recente training van Nina Koevoets en haar team centraal. En Rivera Sun geeft haar kijk op ‘Geweldloze Kracht in de Wereld van Nu’.

svag 50 jaar50 jaar ‘Stichting voor Actieve Geweldloosheid’ (SVAG) Een muzikale video-impressie in 5 minuten, Utrecht, 2 okt.2016.

https://www.youtube.com/watch?v=cPnKG8C0-Uo

22 deelnemers uit 11 landen: enthousiasme en verbondenheid! Zie ‘Onze boodschap aan de Wereld’ van de PEACE+ training (5 min. / aug.2016)

https://www.youtube.com/watch?v=vqzAA0OOB6w

In ‘SVAG 50 jaar’ zijn achtereenvolgens te zien: Wim Robben (secretaris SVAG) ), Michiel de Ligt (kleinzoon van Bart en Ina de Ligt), Gerritjan Huisman (zoon van Evert en Wil Huisman), Frank Jenniskens (muzikale bijdrage), Leonard Kater (piano), Hans Feddema (voorzitter SVAG), Saskia van Goelst Meijer (sprak over Bestaansvragen in een Kwetsbare Wereld), Nina Koevoets (trainster), Sjors Beenker (trainer), Willy Hensen (trainster Deugdenproject), Sytse en Marlies Tjallingii (trainers-echtpaar), Rivera Sun (activiste / trainster). [ Bart de Ligt, 1883-1938, is voor de geweldloze beweging van grote betekenis geweest. Evert Huisman, 1923 – 2009, nam het initiatief tot de oprichting van onze Stichting.]

Teksten van de Presentaties:

1.Programma en Welkom

2.Hans Feddema: Negen Kernpunten van Geweldloosheid

3.Wim Robben: De Ontwikkeling van Geweldloze Kracht

4.Saskia van Goelst Meijer: Geweldloosheid en Bestaansvragen in een Kwetsbare Wereld

5. Wat heeft de samenleving nodig? Sjors Beenker, Sytse en Marlies Tjallingii, Willy Hensen, Harky Klinefelter, Nina Koevoets, Rivera Sun (incl. Nederlandse tekst, op papier, van haar presentatie).

rivera sun

De inspirerende presentatie die Rivera Sun op 2 oktober 2016 hield (NL-ondertiteld)
Zie: https://youtu.be/_QXrSvR4zpc

2018-08-01T12:56:45+00:00 augustus 1st, 2018|Geen categorie|